Alpinariumų įrengimas - Augalai,...

facebook frype

Alpinariumų įrengimas

Kai kurie namų savininkai įsirengia alpinariumus tam, kad išnaudotų akmenuotus sklypo šlaitus. Tuo tarpu kiti aplinariumais papildo plokščius įrengtos vejos paviršius, nors tai ir reikalauja truputi daugiau pastangų.

Svarbus dalykas įrengiant alpinariumą yra sklypo erdvė. Mažame sklype reikėtų skirti bent nedidelę dalį įsirengti alpinariumui. Didesnėse erdvėse akmenų oazės įrengiamos taip, kad alpinariumai imituotų natūralų kraštovaizdį ir iš jo beveik neišsiskirtų.

Įrangiant alpinariumą atrodo neatsiejama dalimi tampa natūralus akmuo. Tai gali būti skaldyto atvežtinio akmens plokštės, kurių šiandien yra didžiulis pasirinkimas. Gali būti ir lauko akmuo - dažnai Lietuvoje sutinkamas įvairių spalvų granitinis akmuo, kuris formai ar plokštumai išgauti gali būti perskeliamas.

Kitas būtinas alpinarimo elementas yra augalai. Idealiai suformuotame alpinariume gausu augalų, kurie žaliuoja ar žydi nenutrūkstamai. Tai gali būti įvairių rūšių sąmanos, daugiamečiai žemaūgiai krūmeliai, skirtingu metu žydinčios gėles ir daugelis kitų Jums patinkančių augalų. Svarbu juos tinkamai sugrupuoti, kad jie neužgoštų vienas kito, nekonkuruotų tarpusavyje. Taip pat svarbu įvertinti drėgmės poreikį augalams, nes alpinariumas dažniausiai įrengiamas aukščiau negu veja ir perteklinis vanduo nuo akmenų nubėga.

Tam, kad užtikrinti pakankamą drėgmės lygį augalams, tuo pačiu kad neaugų nepageidaujamos piktžolės, o kartais taip tiesiog gražiau, dalis arba visas alpinariumas padengiamas įvairiu mulčiumi. Prekyboje yra gausus pasirinkimas alpinariumams tinkamo dekoratyvaus mulčiaus, nors tokį patį, bet gal ne tokį dekoratyvų, galima pasigaminti ir pas save namuose. Nereikėtų pamiršti, kad mulčius yra natūraliai pūvanti danga, tad kas keletą metų ją gali tekti atnaujinti.

Gerokai ilgaamžiškesnė alpinariumams tinkama medžiaga yra dekoratyvinė akmens skaldelė. Kaip ir natūralaus mulčiaus, skaldelės pasirinkimas yra be galo platus - nuo dirbtinai dažytos iki natūralios akmens spalvos. Prieš alpinariumo plotus padengiant norima dekoratyvine skaldele, būtų naudinga prieš tai norimą užpilti plotą padengti neaustinės geotekstilės sluoksniu. Ji neleis susimaišyti skaldelei su augaliniu gruntu, tuo pačiu praleisdama augalams reikalingą drėgmę.

Jums tereikia turėti vaizdą, kokio norite aplinariumo, ir mes jį įrengsime. Jeigu nežinote, ko tiksliai norėtumėte, mes būtinai pasiūlysime sprendimą.

Šaltinis: Mikus, UAB
Sartus Kupolas

© Veiklos rodiklis, UAB
Atsakomybės apribojimas